מי אתה יועץ משכנתאות

בשנים האחרונות שוק יועצי משכנתאות תפס תאוצה אדירה.
תפקידו של יועץ משכנתאות הוא לתפור חליפה בהתאם ללקוחות.
לפני שאתם פונים לקבלת ייעוץ, חשוב לבחון מול מי אתם הולכים לעבוד.
חשוב מאד שהיועץ יהיה שירותי, נעים, אמין, שיקנה בטחון ושקיפות לאורך הדרך.
להלן מספר נקודות חשובות לבחירת היועץ:

  • ניתוח טיב העסקה – בחינה ראשונית של העסקה אל מול הלקוחות על היועץ להיות מקצועי מאד ולדעת לכוון את הלקוחות וללכת איתם יד ביד לאורך הדרך עד לביצוע העסקה, הרי עסקה כזו מורכבת מאד ואין אנו קונים תיק או נעליים.
  • ריצות לבנקים – אף אחד לא אוהב בירוקרטיה הרי שמדובר במתודולוגיה שלמה ולרוב אין אנו מבינים דבר בלקיחת משכנתא מלבד מה שקראנו באינטרנט, על היועץ ללכת לבנקים למשכנתאות, לקבוע פגישות, להמתין בתור, להגיש מסמכים ועוד.
  • תכנון פיננסי נכון – לא די בבחירת מסלולים וריביות הרי שמרבית לוקחי המשכנתאות פורסים את המשכנתא ל-30 שנה, על היועץ להתחשב בהמון פרמטרים כגון: עליית הכנסות עתידיות, נקודות יציאה ללא קנסות, הגדלת התא המשפחתי, אפשרויות חיסכון ועוד. זכרו זה שאנחנו לוקחים משכנתא לא אומר שאנחנו צריכים להשתעבד אליה, חשוב לתכנן נכון שנוכל להמשיך וליהנות מאורך חיינו.
  • מכרז ריביות – על יועץ משכנתאות לצאת למכרז ריביות לפחות עם שלושה בנקים על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.
  • מעקב לאורך חיי המשכנתא – מכיוון שאף אחד מאיתנו לא לקח קורס נביאים, המשכנתא שלנו תלויה בכל כך הרבה גורמים שמשתנים כל הזמן כגון: עליית/ירידת ריביות, מסלולים, מדד המחירים לצרכן, מינוף וכן הלאה. יועץ משכנתאות צריך לעקוב לאורך חיי המשכנתא שלכם ולהיות במעקב במידה וניתן יהיה לשפר התנאים, ההחזר החודשי והחיסכון המצטבר לאורך השנים.

לסיכום: יועץ משכנתאות מקצועי יחסוך לכם הרבה כאב ראש והרבה כסף!

 

 

הוסף תגובה