ל.מ יועצים סמל לוגו

יעוץ לעסקים

הבראה לעסק

מעבדות לחירות

שינוי בתפיסה הכלכלית בישראל בעשור האחרון הוביל לקשיים שמערימים הבנקים בקבלת אשראי, ובשל כך גם למצוקת עסקים, בעיקר עסקים קטנים אשר נקלעו לקשיי נזילות, מצוקת מזומנים וירידה בהכנסות לצד עליית מחירים כללית במשק אשר השפיעה על צד העלויות, וכתוצאה מכך הרווחים ירדו ועסקים אלה החלו לרשום הפסדים נצברים עד למצב שבו הם זקוקים לתכנית הבראה.

מדובר בעסקים בעלי הצדקה כלכלית אשר נמצאים בשוק רווחי אשר נקלעו למצוקות אשראי ומתקשים לתפקד באופן סדיר. משרדנו מתחייב ללוות אתכם צעד אחר צעד במציאת חלופות ופתרונות עד ליציאה מעבדות לחירות, ולהתנהלות עצמאית פורייה וכלכלית של העסק שלכם.

בניית תכנית עסקית

תכנית עסקית הינה מסמך ניהולי המספק תמונה עתידית כוללת על העסק מכל האספקטים, כלומר סוג של מסמך המתאר מה צריך ואיך אתה מתכוון לעשות את זה מבחינה שיווקית, רעיונית, טכנולוגית כלכלית ועוד. על מסמך זה לכלול בתוכו בעיות אפשריות שהמיזם ו/ או העסק עלול להתמודד מולם וכמובן, הדרכים האפשריות לפתרון.

תכנית עסקית היא מסמך מכריע בחיי העסק, הן בשלבי ההקמה והן בשלבי ההתרחבות וצמיחה. בתהליך כתיבת התכנית, מבררים המנהלים והיזמים לעצמם את הדרך בה הם רוצים ללכת, היקף ההשקעה הנדרש, תכנית תפעולית, תחזית הכנסות והוצאות, תזרים מזומן חזוי והמימון הנדרש לביצוע התכנית. התכנית אינה מונעת שינויים והתפתחויות בעתיד, אך מאפשרת מידה רבה של תכנון ושליטה בכיוונים העסקיים.

תכנית עסקית למשקיעים

תכנית עסקית למשקיעים מטרתה בראש ובראשונה לעזור ליזם לגייס מימון עבור החברה אותה הוא מבקש להקים מאת משקיעים פוטנציאלים. חשוב לזכור שתהליך גיוס המימון (השקעה) הינו תהליך ארוך, מורכב ולעתים מייגע.
לכן חשוב לבנות תכנית מקיפה הכוללת:

  • הערכת כדאיות כלכלית של הרעיון העסקי או הטכנולוגי
  • בניית אסטרטגיה מוצקה ותוכנית פעולה עד למימושה
  • גיוס מימון
  • גיוס שותף אסטרטגי ואנשי מפתח בתחום
  • בחינה של כניסה לשוק חדש או פיתוח קו מוצרים חדש

תכנית עסקית טובה למשקיעים חייבת להיות תכנית מנצחת עם חדשנות, פוטנציאל שוק גדול, צוות ניהול בעל ניסיון ומומחיות, ותכנון פיננסי המראה השקעה מניבה. על התכנית להיכתב באופן ברור, מדויק ותמציתי.

CASH IS KING

לא סתם נאמר המשפט "CASH IS KING " (מזומן הוא המלך). תזרים מזומנים נכון מאפשר את הפעילות התקינה של העסק. ניהול תזרים מזומנים הוא אחד המפתחות החשובים ביותר להצלחה או כישלון עסק. תזרים המזומנים הוא הכלי החשוב ביותר ואינדיקטור מספר 1 למצב החברה.

לניהול נכון של תזרימי המזומנים בעסק יש חשיבות מכרעת. חשיבותו כה רבה עד כי קיימים מצבים בו עסק מראה רווחיות אך בשל מצוקת תזרים יהפוך העסק לכושל וייסגר. עסקים שאינם מנהלים תזרים מזומנים עשויים להיקלע למצוקות עם הבנק גם בהיותם רווחיים.

תחזית עסקית (פיננסית)

תחזית פיננסית היא כלי מקצועי אשר מראה שהעסק, הרעיון העסקי, המוצרים או השירותים של העסק הם אכן כלכליים, וטמון בהם פוטנציאל. המטרה היא להראות כדאיות רווחית, כגון: עלות המוצר, החזרי השקעה, צמיחה ריאלית, שההשקעה הנדרשת אינה גדולה מידי, שהכסף הולך על שיווק ותמיכה ביצור ההכנסות ולא רק למשכורות, ועוד תרחישים רבים שאפשר להסיק ממודל פיננסי.

פגישה עם יועץ

ניתן גם לחייג 08-9330830 נשמח לעמוד לרשותך

Design & Developed by Spiral-Lab